Niekada negalvoju apie ateiti. Ji ateina pakankamai greitai. ~ Albertas Enšteinas

Jei lauksi rytojaus, jis ateis. Jei nelauksi rytojaus, jis ateis. ~Senegalu patarle

Viena diena manes paklause, kas, mano manymu, buvo geriausias mano gyvenimo laikas. "Kodel?"- atsakiau nesusimastes, - "Jis yra dabar" ~David Grayson

Nera nieko brangiau už šiandien. ~Goethe

Jei vis dar kalbi apie tai, ka padarei vakar, mažai padarei šiandien. ~anonimas

Kas yra yra ~Dalai Lama

 

Sekundė nesuvokti

Ir Tau yra buve taip, kad atsibundi nakti, ir turi praeiti akimirka, kol suvoki, kas esi. Šis momentas gali trukti kelias sekundes, o gali trukti ir metu metus- kaip viename suomiu filme, kai po komos pagrindinis herojus visiškai pamiršo, kas jis toks, ir su nuostaba sutiko savo "buvusią" žmoną - vos ne klausdamas - "kas galejo buti bendro tarp manes ir šio žmogaus?".

Akimirka, kai mes DAR nežinome, kas mes tokie, yra nepaprastai svarbi. Iš esmes tai galimybe sekunde kita buti neijungus "autopiloto"- "saves" su visais savo apribojimais, abejonemis, išankstinemis nuostatomis ir vertinimais. Tai yra galbut viena iš nedaugelio progu gyvenime nors sekunde kita pabuti ne savimi, o kažkuo daugiau, ir Dievaži, šia proga reikia išnaudoti.

Kad ir tam, kad suvoktum, kur esi. Su kuo esi. Ir ka šiandien veiksi. Kas yra ši diena Tau?*

Nes negali pamatyti pasaulio tokio, koks jis yra, net jei jis yra, jei težiuri i žemelapi, o ne i horizonta. Meniu dar nepasako, kiek skanus bus patiekalas. Kiekvienas žodis tera tik simbolis musu "meniu", tai toli gražu ne patirtis, kuria jis apibudina. Tereikia pažiureti i bet kuria gera optine iliuzija, ir suprasime, kad matome tik tai, ka norime matyti, ar ka galime suvokti. Ir jei kas klaus, ar verta matyti daugiau- "nepamatysi kito kranto, kol iš akiu neišleisi šio".

Sekunde gali pakeisti labai daug, jei turesi laiko ir noro ja pasinaudoti. Jei ryte, per "nesusivokimo" sekunde spesi suvokti, kad tai Tavo, ir tik Tavo diena, kuri Tau vel dovanota, suvoksi, kiek gali šia diena gauti. Jei šiandien ateisi i darba, atsisesi, ir skirsi sekunde "atsijungti" ir vel "isijungti", gali buti, kad pamatysi, jog ne tai, ka norejai daryti, yra svarbu, o tai, ka tikrai reikia daryti dabar, nori.

Jei sustosi, ir sekunde i viska pasižiuresi ne savo, bet "neatsibudusio" saves žvilgsniu, gali pamatyti ir daugiau dalyku, kuriu Tau nebereikia, ar kuriuos verta pakeisti.

Buda karta savo mokiniams parode akmenuka, ilindusi jam i sandala. Tik tada, kai Buda sustojo, noredamas akmenuka ištraukti, jis suvoke, koks žydras dangus, kokie gražus medžiai aplink, kaip kvepia lauko geles ir net kokios ryškios plaštakiu spalvos. "Tai mano mokytojas"- pasake jis, rodydamas akmenuka. : "Aš ejau pro visa ši groži ir jo nepastebejau, kol nesustojau ištraukti akmenuko. Argi ne keistas žmogus, kuris daugiau išmoksta paveiktas skausmo, nei pasirinkimo?"

Trys sekundes nesuvokti

Nevystysiu temos apie tai, kad suvokiame, kiek praradome, tik tada, kai prarandame, ir kad gražus dalykai gyvenime ivertinami tik tada, kai ju netenkame. Taciau yra vienas dalykas, kuris akivaizdžiai - ir praktiškai - parodo, kiek svarbi yra kiekviena musu sekunde be "autopiloto". Tai- "3 sekundžiu" technika, kuria ypac sekmingai naudoja P.U.A.- "Pick Up Artists", arba "kabintojai" - profesionalus merginu „kalbintojai“, sportinio azarto delei "kabinantys" merginas. Ši veikla ypac išpopuliarejo po garsaus NYT žurnalisto, Neil Straus išleistos knygos "The Game" ( http://www.amazon.com/gp/product/customer-reviews/0060554738/002-8169117-2860001?redirect=true ), kurioje nuosekliai aprašoma, kaip visiškas nevykelis - bent jau moteru kalbinimo prasme- žurnalistas staiga tampa tikru Casanova, del kurio tukstanciai moteru pameta prota. "Greito gundymo" (speed seduction) technikos šiais laikais - multimilijonine industrija, nes vartotojai - o butent - kompleksuoti aptuke vyrukai- pasiruoše sumoketi didelius pinigus, jei tik kas išmokys juos išties veiksmingai kalbinti moteris.

"Kabintojai" naudoja daug NLP, ir butent masinis susidomejimas PUA menu NLP išpopuliarino labiau, nei tukstanciai knygu ar seminaru- nes visi galejo akivaizdžiai isitikinti, kiek veiksmingos yra NLP technikos, net jei ju išmokta tik per savaitgalio seminara ar paprasciausiai peržiurejus "asu" patarimus interneto pokalbiu svetaineje.

Pasiruoše? Štai garsioji "3 sekundžiu" taisykle, kuriai išmokti suplotumete tukstancius doleriu kad ir Jeffrey Ross SpeedSeduction seminare - Jums visiškai nemokamai, lietuviškai, cia ir dabar. Ši taisykle puikiai veikia ne tik tada, kai norite užkalbinti kitos lyties asmeni, bet ir tada, kai, tarkime, kokteiliu vakarelyje ar verslo vakaroneje drovites kalbinti tuos žmones, kuriuos noretumete užkalbinti. Vaje, kiek vyru, kurie nebijo šokti parašiutu iš lektuvo ar 140 km/h greiciu iveikti posuki staiga tampa paralyžuoti, kai jiems reikia prieiti prie žavios moters. Jau priimu ju padekas:

3S taisykle

 

Kai ižengiate i nauja aplinka, ir Jusu žvilgsnis sutinka asmeni, kuri noretumete užkalbinti, turite 3 sekundes tai padaryti. Tik tris, ir net tris. Jei delsite dar bent sekunde - pamirškite šia galimybe, nes ja praleidote. Ka reiškia trys sekundes? Jei esate vaikinas, norintis užkalbinti mergina, kuria ka tik pamatete, ir jusu žvilgsniai susitiko- tai reiškia butent tai - turite per 3 sekundes arba prieiti ir ja užkalbinti, arba duoti koki nors aišku ir nedviprasmiška ženkla - pvz., nusišypsoti, ir vis tiek EITI ir ja užkalbinti tuojau pat.

  Nereikia dideliu teoretizavimu, kad paaiškinti, kodel ši taisykle, kai ja naudojate be kompromisu, yra tokia veiksminga:

1. Jei jos laikotes, savo pašnekovui aiškiai parodote, kad pasitikite savimi, ir kad itin domites savo pašnekovu - tai daugiau, nei valandos pasakojimu ir išpažinciu;

2. Jei jos laikotes, nebeturite laiko ijungti "autopiloto" su visais jo „privalumais“, o butent - virtines savigraužos klausimu, tokiu kaip: "Kaip cia aš atrodau? Ar patogu taip prieiti? Ka tas žmogus pasakys? Ar i mane dabar žiuri aplinkiniai? Kodel man taip prakaituoja rankos? Aš nežinau, ka pasakyti... O jei pradesiu- "Aš kažkur Jus maciau" - taigi taip banalu" ir t.t. ir pan.

3. Pirmas ispudis - kad ir ka besakytu kiti- yra lemiantis. Taškas. Jus sukuriate veržlaus, gyvo ir betarpiško žmogaus ispudi. Gera naujiena: Jus tokiu ir tampate .

Ši taisykle yra veiksminga tik tada, kai ji yra taikoma. Dar geriau - jei samoningai ja taikysite visur, kur tik galesite, netrukus nustebsite pastebeti, kaip greitai, lengvai ir betarpiškai išmokote bendrauti efektyviau.

Ar tai reiškia, kad ši taisykle 100 proc. veiksminga? Ne, bet verta paciam isitikinti, kad taip :)

Kasdieninis transas

Kas yra hipnoze? Mano galva, ji praktiškai visur. Kai tik ijungiame savo "autopilota", su begale išankstiniu nuostatu ir vertinimu, mes jau esame pakankamai "užhipnotizuoti". Kam nera buve taip, kad staiga, po 20 minuciu vairavimo iprastu maršrutu, supranti, kad nuvažiavai visai ne ten, kur norejai nuvažiuoti, ir staiga "Ahaha", suvoki, kad visa ši laika buvai kažkur kitur. Juolab, kad esame nuolat atakuojami tukstanciu mediumu, kiekviena sekunde: jei tai ir ne akivaizdi reklama per radija, laikrašcius ar TV, mus pasiekia tukstanciai kitu signalu, žinuciu ir pranešimu.

Sekunde sustokite, ir apsižiurekite aplinkui: namas, kuriame esate, kažka sako: kodel jo architektura butent tokia? Jei neaišku, ka turiu omenyje, pagalvokite apie didingas bažnycias, kuriose jautiesi tik menkas vabalelis, ir kiekvienas žodis, aidintis katedros skliautais, net jei tai tik paprastas atsikrenkštimas, skamba visiškai kitaip. Pasižiurekite, ka sako aplinkiniu apranga, ka sako baldai, ka sako sienu spalvos, ka sako žvilgsniai ir pašnekovu balso tonas, ka sako ženklai, plakatai ir uniformos, ka sako nutylejimai ir ilgi koridoriai, ka sako kolegu automobiliai ir ka sako maisto pakuotes. Mes maudomes begaliniame žinuciu sraute, ir dažnai pamirštame, kad tai tik žinutes. Tik forma, kurios turinys nebutinai toks, koks atrodo.

Tad kai kita karta atsikasite obuolio, sustokite. Pajauskite, kaip dantys sminga i obuolio kuna, pajauskite skoni ir užuoskite kvapa, sustokite pajausti, koks iš tikruju yra obuolio skonis, ir kiek ilgai jis trunka, ir ivertinkite, kaip šaunu galeti atsikasti ir dar karta. Svarbiausia- pamirškite žodžius, neklijuokite savoku, nekurkite naujo „meniu“, o tik jauskite, cia ir dabar, skoni, kvapa, tekstura, visuma, kurios neapibudins ir tukstantis žodžiu.

Norite gyventi amžinai?

"Amžinybe sudaryta iš daug dabar" ~Emily Dickinson

Mano draugas Giedrius man vel sakys - "kosmosas". Butent, nes ir aš ir Tu esame juo. Šiandien, cia ir dabar. Nes kas yra laikas? Žodis.

 

* Nesakau, kad sugebesi suvokti kas esi, nes dauguma žmoniu gyvenime taip ir neišdrista sau užduoti šio klausimo. Kas esu? Ne tik kunas, išvaizda, profesija, tevyste, socialine pozicija ar minciu, nuostatu ir isitikinimu visuma, bet giliau: kas aš?

Siela kune, ar neurocheminiu reakciju visuma, Dievo kurinys ar tik visatos galimybiu išraiška, kas aš kaip gyva butybe, kas aš? Yra žmoniu, kurie išdrista užduoti sau ši klausima, ir daro tai šimtus kartu per diena. Tai viena iš geriausiu meditaciju.

 


Atgal į esė archyvą