nlp nuostatos

40 (laiškas)

Pagrindinės NLP nuostatos ir ką jos gali reikšti Jums (II)

Patirtis turi struktūrą

Būtent : Perfrazuokime Ričardą Bandlerį, “ Pilna knygų. Ir jos visos sudarytos iš tų pačių 32 raidžių. Po galais, turi mokėti 40 ar net 60 Lt už vis kitokią tų pačių raidžių kombinaciją ! ”

Išvados: mes suvokiame ir aplinką, ir save TIK “atspindėdami” dalykus ir net idėjas vaizdiniais, garsais ar jausmais. Tai, kokia seka ir kokiu intensyvumu tai darome, nulemia mūsų būseną, ir netgi suvokimą. Modeliuoti kitus galime suvokę jų reprezentacijų seką. Kiekviena būsena turi struktūrą. "Depresija" dažnai yra tam tikrų veiksmų strategija, patvirtinanti tai, ką žmogus nori sau patvirtinti, nes tokiais atvejais dažnai sąmoningai ignoruojami kiti pasirinkimai. Net atėjęs pas psichoterapeutą vėl ir vėl, "depresuotas" neskaldo anekdotų ir nepasakoja, kas jam yra gerai- pinigai sumokėti už tai, kad papasakotum, kas tave slegia. Darydamas tai vėl ir vėl, pradedi tikėti, kad taip ir yra. Juolab jei terapeutas pinigus gauna už valandas- kuo daugiau "depresijos", tuo, "pagal nutylėjimą", jam pelningiau. "Kodėl man depresija?" dažniausiai yra visiškai neefektyvus klausimas. NLP verčia pagalvoti, kaip konkrečiai aš "depresuoju"? 24 val. per parą? Kiekvieną sekundę? Žinoma, kad ne. Tad būtent tos sekundės, kai aš "nedepresuoju", yra savrbiausios. Iš jų galima išmokti visa kita. Kurdami fenomenaliai sėkmingą "greitąją fobijos išgydymo techniką" Bandleris su Grinderiu nesigilino į tai, kas neveikia (kodėl ir kaip atsiranda fobijos? Gal kalta nelaiminga vaikystė?), bet priešingai- į tai, kas veikia (kaip žmonės sėkmingai įveikia fobijas?). Darydami tai, kas veikia, pasiekiame daugiau, nei svarstydami, kodėl kažkas neveikia.

Suvokimo lavinimas: pastebėkite, kokia seka Jūs tampate motyvuoti veikti, ar atvirkščiai, apatiški. Pirmiausia matote vaizdą? Kalbate sau? Kažką jaučiate? Kažką girdite? Kas po to? Jei dabar Jums tai atrodo trivialu ir banalu— prarasite galimybę suvokti, kaip Jūs veikiate. Verta lavinti savo jautrumą būtent šia linkme. Mūsų mokymuose galėsite pasitikrinti, ar tai Jums pavyko, ir tikrai suvoksite, kaip tai daryti metodiškai ir paprastai.

Ar pastebėjote, kad tie, kurie dažniausiai vėluoja, dažniausiai vėluoja? Kad sėkmingai pavėluoti, reikia gerokai paplušėti: a) įsivaizduoti, kad dar turi laiko; b) atidėlioti kelionę tol, kol pagaliau atidėlioti "nebeišeina"; c) pagaliau skubėti/ stresuoti ir stebėtis, kaip čia vėl aš vėluoju (eilinį kartą patvirtinti sau, kad "nemoku tvarkytis su laiku")

Asmuo ir elgesys yra du skirtingi fenomenai

Būtent . Kai Jums buvo tik metukai, dažnai prisidėdavote į kelnes. Ar šiandien dėl to Jus būtų galima vadinti “šikniumi”?

Išvados: žmonės rankasi geriausią pasirinkimą iš visų, kuriuos suvokia. Jei suvokia daugiau, atsiranda geresnių pasirinkimų. KAS Jūs esate ir KĄ Jūs darote yra du skirtingi dalykai.

Suvokimo lavinimas: pastebėkite, ką vis tiek darote , nors ir suvokiate, kad neturėtumėte to daryti. Tada pagalvokite, kuri Jūsų pasąmonės dalis lemia tokį elgesį. Pripažinkite ją. Ir pagalvokite, kodėl Jums šis elgesys NAUDINGAS ir reikalingas ir ką jis Jums duoda. Net ir nuolatinis apsivalgymas duoda daug gerų dalykų, bet jį sunku įveikti tik valios pastangomis. Paprasčiau yra suvokti, kad apsivalgymo privalumus—kai aišku, kas jie—galima gauti ir kitaip.

Geriausias dalykas apie praeitį- tai, kad jos nebėra. Ateities dar nėra. Tikra tik tai, kas yra dabar. Mes esame tuo, kuo tikime, kad esame dabar.

Kiekvienas elgesys naudingas tam tikrame kontekste

Būtent . Žiaurumas dera bebaimiams “comandos” ir....mėsininkams.. Baimė dažnai saugo nuo pavojų. Skausmas yra vertinga informacija- nejaučiantys skausmo gyena daug pavojingesnį gyvenimą, nei jį "normaliai" jaučiantys. Skausmą jaučiantys žmonės niekad nesės ant įkaitusios elektrinės plytelės, net jei tai būtų itin patogu.

Išvados: kiekvieno elgesio vertė priklauso nuo konteksto. Nėra "blogų" žmonių, yra tik netinkamas elgesys. O mano AA mama sakytų suvalkietiškai- "Ir gudri višta uodegą nusidilgina".

Suvokimo lavinimas: pastebėkite, ar jau galite kitaip vertinti žmonių elgesį, priimdami šią nuostatą. Aikštingas vaikas –blogas vaikas, ar tik vaikas, sugebantis tik tokiu būdu gauti Jūsų dėmesį? Pretenzingas klientas—galvos skausmas, ar žmogus, labai susirūpinęs produkto kokybe?

Pastebėkite, kaip dar Jūs galite panaudoti savo įniršį ar pyktį. Sugalvokite, kaip ir kuriame kontekste naudinga:

A). Liūdėti; B). Dvejoti C). "Pūstis" (arogantiškėti) D). Ignoruoti

Atsimenate- kam priešiniesi, tas lieka. Pripažindami savo emocijas ir suvokdami, kokią naudingą informaciją jos mums teikia, galime pradėti galvoti kitaip.

NLP nuostatos I

NLP nuostatos III

 

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai web tracker