Dažniausiai užduodami klausimai:

 • Kas yra NLP?

  +

  "NLP yra nepaprastai efektyvus ir malonus būdas pasiekti tikrąjį jūsų smegenų potencialą." – Anthony Robbins

  Neuro - kaip suvokiame? / Lingvistinis - kaip komunikuojame sąvokomis ir kaip tai mus veikia/ Programavimas - kiekviena patirtis ar būsena turi struktūrą..

  NLP yra ir filosofija, ir požiūris, ir mokymo metodika, ir net komercinis produktas, ir asocijacija. Sukurtas tam, kad galėtume efektyviai suvokti, kaip suvokiame, ir mąstome. NLP skirtingiems žmonėms gali reikšti skirtingus dalykus, ir vieno, universalaus ir visuotinai priimto NLP apibrėžimo nėra. NLP labiau moko"kaip mąstyti", o ne "ką mąstyti", ir nuo visų kitų metodologijų ir modelių skiriasi tuo, kad didžiausią dėmesį skiria tam, kas veikia, o ne tam, kad išsiaiškinti, kodėl ir kaip kažkas neveikia. Tai subjektyvių patirčių studija. Pagrindinė NLP tema -suprasti KAIP galvojame ir KAIP elgiamė, kaip sukuriame savo nesąmoningus įpročius, kurie, vėliau kuria mus pačius. . Su NLP nesunku suvokti, kas vyksta, kai mums kažkas pavyksta gerai, ir kas vyksta, kai mums kažkas išeina ne taip gerai, kaip norėtume. NLP leidžia geriau suprasti, kaip vieni žmonės pasiekia nepaprastų rezultatų, o kiti- ne. Tai skirtumų, kurie nulemia skirtumus, studija.

  NLP nėra psichologijos atmaina. Greičiau tai alternatyva tradicinei psichologijai. NLP turi daug bendrų sąlyčio taškų su CBT (kognityvine elegesio terapija), RBT (racionalus elgesio terapija), su hipnoze, ypač su Ericsono hipnozės mokykla, ir su provokacine terapija (Provocative Therapy). Didelę įtaką NLP padarė Virginia Satir - viena iš žymiausių XX a. šeimos santykių terapeutų, Fritz Perls (Geštalto terpaijos sukūrėjas) ir lingvistai Gregory Bateson bei Naom Chomsky, ir Dr. Milton Ericson.

  Pasak Owen Fitzpatrick, NLP Master Trainer, "NLP greitai tampa vienu iš labiausiai siekiamų ir rezultatyviausių būdų žmogaus pilnatvei ir efektyvmui ugdyti". "Science Digest" NLP kažkada apibūdino kaip "svarbiausią visos informacijos, kurią šiandien turime apie žmonių komunikaciją, sintezę".

  Geriau suprasdami, kaip galvojame, ir kaip mūsų galvoseną veikia kalba, bei nesąmoningas ar sąmoningas elgesys, kūno būsenos, asocijacijos etc., NLP praktikai gali padėti kitiems kontroliuoti ir net pasirinkti savo emocinę būseną, pakeisti nenaudingus įpročius ar elgseną ir geriau komunikuoti su bet kuo, tame tarpe ir su pačiais savimi.

  Keli NLP apibūdinimai::

  "NLP yra viskas, kas veikia" , "NLP yra ir požiūris, ir metodologija, palikusi aibę kitų veiksmingų technikų" , "Skirtumas, nulemiantis skirtumus", "Tai technikų rinkinys, kurio naudingumas, o ne teisingumas nulemia jo vertę" , "Tai revoliucingai naujas požiūris į žmogaus raidą ir komunikaciją", "Tai subjektyvių patirčių struktūros tyrimas" .

  Citatos

 • Kas naudoja NLP?

  +
  Psichologai, psichoterapeutai, labdaros fondai ir paramos organizacijos

  Lietuvoje - O. Lapinas, dažnai NLP metodikas savo rašiniuose mini dr.G. Navaitis ir kiti garsūs psichologai. Skyrius apie NLP įtrauktas ir į naujausią lietuvišką "Psichoterapijos" vadovėl Užsienyje: The British Psychological Society, ANLP (British NLP association) turi vietą Governing Board of the UK Council for Psychotherapy, Washington State Psychological Society rekomenduoja NLP savo nariams, National Board for Certified Clinical Hypnotherapists pripažino NLP mokymo institucijas, British Association for Counselling and Psychotherapy rekomenduoja NLP pacientams, Wyoming State Mental Hospital (WSH) siūlo vienų metų rezidentūrą, kurioje, be kita ko, gilinamasi ir į NLP, The Wisconsin Psychological Association įtraukė NLP į savo konferencijų programas. Labdaros/ savanoriškos organizacijos, įvairiai pripažįstančios arba palaikančios NLP:The National Phobics Society of Great Britain , MIND, Dementia Care Matters ,Utah State University Student Health and Wellness Center, The British Stammering Association, DepressioNet.com.au, Project DISCUSS , at the Center for Development & Disability, at the University of New Mexico, British Dyslexia Association , Advocates for Survivors of Child Abuse "

  Švietimas

  Trumpas ,apžvalgines ar išsamias, net magistratūros lygio NLP studijų programas siūlo: Santa Barbara City College Continuing Education in Psychology and Communication, Suffolk University, University of Houston Law Center, Fayetteville State University, California State University, Millersville University of Pennsylvania, The Australian College of Applied Psychology , University of Surrey, BirkBeck (University of London), South East Essex College, Southend UK, The University of Bradford, Fort Hays State University, Department of Sociology and Social Work, Govenors State University, Illinois, Towson University, Maryland, St Petersburg College, Florida, The University of New England (Australia)'s School of Education

  Jėgos struktūros/ paramedikai FBI, The International Association of Chiefs of Police, The State of Georgia's Public Safety Training Center, Atlantic Police Academy, Holland College Prince Edward Island, Canada, The UK's National Police Leadership Centre (part of Centrex, the Central Police Training and Development Authority), britų paramedikai, NHS.
  Verslas Savo darbuotojus NLP moko ir šios garsios kompanijos: PWC, Eagle Star, Kerry Foods, Cap Gemini, Woolworths, Marks & Spencer, Nike, Accenture, Lloyds, Barclays, MOD (Army, Navy, RAF), Home office, DEFRA, Tetley, Mars / Masterfoods, Wrigley, Police, DHL, Royal Mail, GSK, Astra Zeneca, Johnson & Johnson, Symantec, Synectics, BUPA, Microsoft, Unilever, Warehouse, Interbrew, Highways agency, Diageo, Deutsche Bank, Chubb Insurance, Capital One, Asda, NHS ir daug kitų.
  Rinkodara Joe Vitale, Seth Godin (pvz. joa "All Marketers Are Liars" ar "Poke The Box" daug kur remiasi NLP nuostatomis ir begalė NLP įtakos pavyzdžių rinkodarai kasdien.
  Sportas Paul McKenna dirbo su daugeliu garsiausių britų sportininkų, Peep Vain -su estų (nors P. Vain oficialiai neskelbia, kad naudoja NLP, bet daug kur mini, kad jam didžiulę įtaką padarė Tony Robbins, o TR metodikos yra bent 90 proc NLP)
  Guru "Tarp 5 didžiausią įtaką verslui padariusių" (US) asmenybių - Anthony Robbins, dr.Ričardo Bandlerio mokinys
 • Kas ateina į "NLP Praktiko" mokymus?

  +

  pas mus mokymus sėkmingai baigė jau 500+ dalyvių. Tarp jų ir:

  • psichologai
  • psichoterapeutai
  • pardavėjai
  • rinkodaros ekspertai
  • vadovai
  • mokytojai
  • tėvai
  • medikai
  • paramedikai
  • teisininkai
  • studentai
  • aktoriai
  • sėkmės, ugdymo treneriai (pas mus buvo veik visi garsiausi Lietuvoje)
  • verslo konsultantai
  • rašytojai
  • žurnalistai
  • IT profesionalai
  • investicijų analitikai
  • politikai
  • viešųjų ryšių specialistai
  • ir daugelio kitų profesijų atstovai.

  Mokymuose dalyvauja ir mokslų daktarai, ir moksleiviai, ir įžymūs visuomenės, verslo, politikos veikėjai, ir pensininkai, ir labai linksmi keistuoliai. Ir labai rimti, atsakingi piliečiai.


 • Ar NLP gali būti pavojingas?

  +

  Labai!

  ir lengvasis, ir sunkusis automobilis, ir net duonriekis peilis gali tapti pavojingu, jei naudojamai neatsakingai ir neatsargiai. NLP praktikai, gerai išmokę ne tik NLP metodus, bet ir - pašalinis efektas- suvokę daug įprastų dalykų naujai, gali greičiau ir lengviau pastebėti, kada ir kaip yra veikiami kitų, o tada pasirinkti - ar pasiduoti poveikiui, ar ne. Nesuvokdami, kaip esame veikiami, nuolat, rinktis negalime. Tad NLP dažnai yra puikus įrankis išsilaisivinti ir padėti išsilaisvinti kitiems - kad ir nuo despotiškų bosų ar savo vidinių, ribojančių ir slegiančių nuostatų. Įžvalgos, kurias leidžia patirti efektyvios NLP studijos, daugeliu atveju taps svaresne etiško NLP naudojimo garantija, nei daugelis "misijų", "vizijų" ar "moralinių kodeksų".

 • Kokie reikalavimai 'NLP Praktiko" mokymų dalyviams?

  +

  Du pagrindiniai reikalavimai:

  1. Turėti galvą (bent jau smegenis)
  2. Mokėti juoktis.
 • Ar NLP yra manipuliavimas?

  +

  Taip, neuro- lingvistinis programavimas yra manipuliacija

  kaip ir, anot garsaus lingvisto ir antropologo Dr. Gregory Bateson, bet kuri mūsų komunikacija. Jis teigė, kad bet kurioje žinutėje yra bent dvi dalys - ir informacija, ir prašymas. NLP leidžia "manipuliuoti" (t.y. paveikti) kitus efektyviau. Tėvai visada "manipuliuoja" vaikais, siekdami juos išauklėti taip gerai, kaip jie tai įsivaizduoja.

  Nuo tėvų "mainipuliacijos" efektyvumo priklauso, ar vaikai pasirinks tėvų siunčiamą žinutę apie, tarkim, narkotikus, ar narkotikų pardavėjo žinutę, kuri, jei tėvų komunikacija yra neefektyvi, galbūt bus įtaigesnė. NLP netaikomas, kaip dažnai sako žmonės, "ant" kažko. NLP nėra autokratiškos galios , bet komunikacijos efektyvumo įrankis.

   

 • Kaip vyksta NLP mokymai?

  +

  Šauniai:

  1. NLP praktiko mokymai - 8 dienas x 7-8 valandas. Kiti seminarai - irgi intensyviai.
  2. Mes mokymus rengiame "vienu kartu", tad verta "pasiimti" atostogas ar atsisakyti įprastų įsipareigojimų verslui/ šeimai ir pan.
  3. Laisva, patogi apranga.
  4. Galimybė klausti, ir dar kartą klausti, kol taps visiškai aišku.
  5. Bendrausime ir po mokymų- jei tik norėsite. Dauguma nori.
 • Kas yra tie "NLP Praktiko" mokymai?

  +
  Efektyviausias būdas išmokti NLP

  Svarbiausia - jūs mokotės su bendraminčių grupe, tad visa tai, ką demonstruoja treneris, galite iš karto išbandyti praktiškai ir tada nuspręsti, kaip tai veikia. Jums.

  Be to, taip mokytis dalyviams, pasak jų, smagu, laikas eina labai greitai, ir mokymų atmosfera yra betarpiška. Baigę "NLP praktiko" mokymus, dalyviai įgija visus svarbiausius NLP įgūdžius- išmoksta savo žinias ir įžvalgas taikyti praktiškai. Labai svarbu, kad daug dalykų šių mokymų dalyviai išmoksta netgi to nepastebėdami, nesąmoningai. "NLP praktiko" mokymai - būtini, jei norite savo NLP įgūdžius gilinti toliau "NLP Meistro praktiko" mokymuose ar jei siekiate tapti sertifikuotu NLP treneriu. Mūsų NLP praktiko mokymų dalyviai turi unikalią galimybę mokytis lietuviškai ir gauti savo "NLP praktiko" sertifikatą iš Dr. Ričardo Bandlerio - vieno iš NLP kūrėjų.

 • Ką verta skaityti apie NLP?

  +
  Vadimas Dechtiaris, Svetlana Ostrovskaja "Mano nuostabi ateitis", NLP: sėkmės technologijos, Rgrupė, 2004 Kol kas didžiausia ir išsamiausia knyga apie NLP lietuvių kalba. Šaunus pirmas bandymas.
  Richard Bandler, "Using Your Brain For a Change", Real People Press 1985 Nesiduokite apgaunami šios kuklios knygutės - tai tikra bomba. Gausite greitai ir daug. Mažai teoretizavimo, daug veiksmo.
  Paul McKenna, "Change Your Life in 7 Days", Bantam Press 2004 Viena iš populiariausių "sėkmės" knygų pasaulyje, milijoninis bestseleris, iš esmės - NLP praktiko mokymai dar paprasčiau ir pagreitintai. Lengva ir šauni trumpa įžanga į NLP ir tiems, kurie alergiški pačiai sąvokai. Išleista ir LT.
  Steve Bavister and Amanda Vickers "Teach Yourself NLP" , Hodder Headline 2004 "No thrills", greitai ir aiškiai - kaip ir visos "Teach Yourself" serijos knygos
  David Molden "NLP Business MasterClass", FT Prentice Hall 2001 NLP verslui- leidžia "Financial Times Prentice Hall". Man pasirodė labai "korporacinio" stiliaus.
  Sue Knight "NLP At Work" , Nicolas Brealey Publishing 2004 Dar viena knyga apie NLP versle ir darbe. Suprantama, nepretenzinga, išsamu.
  Derreno Browno pokštų svetainė - Channel 4 TV Sensacingas NLP technikų panaudojimas "laiudies ūkyje". .
  Joseph O'Connor "NLP Workbook" , Element/ Harper Collins, 2001 Išsami, daug pratimų, nėra Ričardo aistros, bet ramiai ir elegantiškai. Savarankiškai studijuojantiems - viena iš praktiškiausių.
  Tai tik kelios knygos -pačiai pradžiai. Susidomėję ir norėdami išmokti dar daugiau, anksčiau ar vėliau rasite ir daugybę kitų. Rimtai studijuojantiems verta įsigilinti į Miltono H. Ericsono ir visas Ričardo Bandlerio/ Johno Grinderio knygas.
 • Ar galėsiu mokyti kitus NLP?

  +

  Ne (jei kalbame apie NLP sertifikavimą)

  Taip bus sutarta ir "NLP Praktiko" licenzijavimo sutartyje, kurią Jūs pasirašysite su "The Society Of NLP" - didžiausia pasaulyje NLP mokymo ir sertifikavimo organizacija. Šios sąjungos akredituotus NLP trenerius ruošia tik pats Dr. Ričardas Bandleris arba jo atstovai.

  Taip (jei kalbame apie visus kitus mokymus)

  Jūs galėsite mokyti NLP tiesiogiai - savo veikla, pavyzdžiu ar išmokydami NLP metodikų.

   

 • Kaip išsirinkti gerus NLP mokymus?

  +
  • Pasitikrinkite, ar Jūsų treneriai/ seminarų vedėjai yra bona fide, licenzijuoti ir akredituoti NLP treneriai ( www.nlptrainers.com arba www.nlp-center.net)
  • Kad NLP mokymai būtų aukščiausio lygio, mokyti NLP leidžiama tik jiems: joks oficialiai pripažintas "NLP Praktikas" ar net "Meistras praktikas", saugodamas savo licenziją, nerengs NLP arba "apie NLP" mokymų (pasirašydami licenzijavimo sutartį su pripažintomis NLP mokymo organizacijomis, tokiomis kaip "The Society Of NLP", jie įsipraeigoja nerengti NLP mokymų)
  • Pasitikrinkite, ar Jūsų treneriai/ mokytojai savo veikla yra įrodę, kad su NLP jie galėjo pasiekti daugiau- kuriose srityse jie yra sėkmingi?
  • Jei įmanoma, susiekitei su pasirinktu NLP treneriui- susidarysite dar geresnį įspūdį, ar tikrai mokymai verti investicijos ir laiko;
  • Verta mokytis NLP ta kalba, kuria dažniausiai bendraujate. NLP yra neuro-lingvistinis programavimas, tad verta efektyvių kalbos konstrukcijų mokytis gimtąja kalba.
  • Paprašykite Jūsų pasirinktų mokytojų pateikti Jums jau mokymus baigusių klausytojų telefonus ar adresus- kad galėtumėte pasiterauti apie mokymų kokybę;
  • Geri NLP mokymai vargu ar gali būti pigūs- individualus dėmesys, aukšta NLP kvalifikacija ir įrodyta kokybė kainuoja daug.
 
 
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai web tracker